Nemocnice otevřela novou lékárnu ve Velešíně

11. ledna 2017

lek velesinNovou, moderně vybavenou lékárnu otevřela ve Velešíně Nemocnice Český Krumlov ve spolupráci se společností Jihostroj, a. s ...

Lekarna VelesinLékárnu klienti najdou v přízemí objektu sdružené zdravotnické péče v Budějovické ulici, v nově zrekonstruovaných prostorách, které poskytla a zařízením vybavila společnost Jihostroj, a. s., Velešín. Zákazníci se mohou těšit na moderní prostředí, bezbariérový přístup, dostupnost širokého spektra léčiv, příjemný a ochotný personál, profesionální poradenství a další doplňkové služby včetně míchání a přípravy specializovaných léků dle konkrétního receptu.

Lékárnu zástupci českokrumlovské nemocnice za přítomnosti představitelů Jihostroje, a. s. a města Velešín slavnostně otevřeli ve středu 11.1. 2017. Následně bude veškerý sortiment k dispozici všem zákazníkům.   
Nemocnice Český Krumlov, a. s. vnímá provozování této lékárny jako splnění svého závazku ve vztahu k obyvatelům Velešína a okolí, kteří by díky ukončení provozu lékárny Dr. Plevy přišli o přístup k lékárenskému sortimentu. Současně je zájmem nemocnice nastavit nižší ceny veškerého sortimentu než bylo ve stávající lékárně provozované dr. Plevou.    

Jihostroj, a. s., se investicí do prostor lékárny snaží přispět ke zlepšení dostupnosti a rozšíření zdravotní péče v oblasti a vnímá tento projekt jako pomoc městu Velešín a jeho obyvatelům, se kterými je během svého již téměř stoletého působení ve městě úzce spjat.

„Lékárnu jsme vnímali jako další logický krok ve snaze o zvýšení koncentrace zdravotní péče v objektu polikliniky. Pacienti si nyní budou moci své léky vyzvednout hned cestou od lékaře, což jim ušetří čas i peníze,“ řekl generální ředitel Jihostroje Velešín ing. Jiří Gerle, který zároveň doufá, že nová lékárna usnadní přístup k lékům nejen zaměstnancům společnosti a velešínským občanům, ale i těm z přilehlých obcí. Celý projekt svým zaměřením zapadá do konceptu politiky společenské zodpovědnosti, již se firma snaží dlouhodobě uplatňovat.