Štědré Vánoce v Nemocnici Český Krumlov

16. prosince 2011

Vánoce v českokrumlovské nemocnici budou letos takříkajíc „se vším všudy“. Pacientům, kteří budou nuceni letos na svátky zůstat v nemocnici, připraví vedení a zaměstnanci nemocnice Vánoce se stromečkem, kaprem a možnost strávit Štědrý večer v kruhu nejbližších. Nemocnice tím chce potvrdit dlouhodobý trend kombinující dobrou zdravotnickou péči a rodinný přístup respektující individuální potřeby pacientů.


Trávit Vánoční svátky v nemocnici není příliš lákavá představa, proto budou pacienti, u kterých to jejich zdravotní stav umožní, propuštěni do domácího léčení. To štěstí však nebudou mít zdaleka všichni hospitalizovaní. Pro ty, kteří budou muset strávit Štědrý večer za branami nemocnice připravuje českokrumlovská nemocnice celou řadu opatření, které mohou z pobytu v nemocnici udělat Vánoce, jak mají být. Ve spolupráci s LČR bude do každého pokoje, kde zůstává pacient na svátky, umístěn živý vánoční stromeček: „Bereme to jako malý dárek od naší nemocnice, který vnese trochu vánoční vůně a nálady do jinak převážně sterilních prostor nemocnice“ dodává k nápadu předseda představenstva nemocnice Jaroslav Šíma.


To nejdůležitější na Vánoce je blízkost lidí, které máte rádi. I zde se vedení nemocnice pokouší o maximální vstřícnost: „V případech, kdy to diagnóza umožní a bude s tím souhlasit primář dotčeného oddělení, bude umožněn zdarma pobyt na pokoji jednomu příbuznému přes Štědrovečerní noc. Samozřejmě mu nabídneme i štědrovečerní menu. Host si však stravu bude muset hradit ze svého. Pro orientaci jde o částku 115,- Kč za celodenní stravu“ dodává ředitel nemocnice Jaroslav Šíma. V průběhu dne je přístup k pacientům přirozeně většinou zcela bez omezení.


Vyhlášená kuchyně českokrumlovské nemocnice bude na Štědrý den servírovat k obědu rybí polévku, dušeného kapra na kmíně a bramborový salát či kaši. Místo cukroví pak jablkový závin. K večeři se bude podávat šunkový aspik případně sýrový dort.


A co si pod stromeček nadělí českokrumlovská nemocnice? Předseda představenstva nemocnice Český Krumlov Jaroslav Šíma má své přání: „Určitě bych si přál dostatek finančních prostředků na další modernizaci nemocnice. Plně si však uvědomuji, že kvalitní péče je především o lidech a jejich přístupu. Mým přáním je spokojený pacient v rukách profesionálního a ochotného týmu zdravotníků“.

..:: zpět na archiv aktualit