Karta se obrací – českokrumlovská nemocnice sklízí vavříny

12.12.2012

Obdobně jako nemocnice pečuje o zdraví lidí, i o nemocnici se dá říci, že může být zdravá – jde však o zdraví finanční. Právě tomuto zdraví se nebývale těší nemocnice v Českém Krumlově. V žebříčku sestaveném HealthCare Institutem skončila v kategorii finančního zdraví obchodních společností na prvním místě za rok 2012 v rámci celé České republiky.


Tohoto výsledku dosáhla Nemocnice Český Krumlov v rámci celostátního hodnotícího projektu Nemocnice ČR 2012. Finanční zdraví je jedním ze čtyř hodnocených parametrů. Prvním místem si českokrumlovská nemocnice polepšila z loňského třetího místa. Výsledný CCB Index řadí nemocnici mezi velmi stabilní subjekty. Podobného výsledku dosáhly jen čtyři další nemocnice v této kategorii.

Ředitel nemocnice Jaroslav Šíma k tomu dodává: „První místo v kategorii finančního zdraví mě velmi potěšilo. Jde totiž o kategorii, která se opírá o čísla, tedy o přesná exaktně měřitelná data. V době, kdy musíme přesvědčovat zdravotní pojišťovny o rentabilitě našeho provozu, je to klíčová informace. Na dobrém výsledku se podepsala celá řada provozních změn, které neměly žádný dopad na kvalitu péče, ale přinesly úspory v řádech milionů korun“.

..:: zpět na archiv aktualit