Českokrumlovská nemocnice naděluje štědré Ježíšky pro své pacienty

20. prosince 2012

Na porod v českokrumlovské nemocnici se bude na Štědrý den stát fronta. Rodiče prvního chlapečka a holčičky narozených 24.12. 2012 si odnesou mnohatisícové dárky. A tím štědrovečerní nadílka zdaleka nekončí! Vedení nemocnice našlo hned tři „Ježíšky“, kteří přichystali své dary.


Porodnice na Štědrý den
První chlapeček a holčička narození v porodnici NEMCK na Štědrý den dostanou balíček s produkty péče o dítě, každý v hodnotě 5000,- Kč. Dalších 5000,- Kč dostanou první dvě miminka jako dárek od nemocniční lékárny. „Sečteno a podtrženo 10.000,- Kč pro první dva malé „Ježíšky“ narozené v naší porodnici“ dodává ředitel nemocnice Jaroslav Šíma.


Dárek pro všechny hospitalizované
Malý dárek nadělí Ježíšek každému pacientovi nemocnice – půjde o dárkový balíček od společnosti GS. „Společnost GS je partnerem všem, kteří se podílejí na péči o zdraví. Proto dnes věnuje těm, kdo pro nemoc nemohou být o Vánocích se svými blízkými, své produkty pro podporu  zdraví a dobré kondice“ dodává za společnost GS její zástupce Jan Horák.


S vůní pravého vánočního stromku
I letos jsme navázali na úspěšnou spolupráci se společností Lesy ČR a v každém pokoji, kde zůstane náš pacient i přes svátky, bude vonět pravý vánoční stromeček.
„Minulý rok se tento drobný dárek postaral o nefalšovanou vánoční náladu v prostorách nemocnice. Je to radost nejen pro naše pacienty, ale i sloužící personál nemocnice“ vysvětluje tento krok Jaroslav Šíma.


Neomezené návštěvní hodiny
Ve svátečních dnech budou u pacientů, kterým to dovolí zdravotní stav, zcela neomezené návštěvní hodiny. MUDr. Jindřich Florián k tomu dodává: „Je pochopitelné, že na Štědrý den chceme být blízko rodiny a blízkých. Není důvod tomuto kontaktu jakkoliv bránit. Samozřejmě za předpokladu, že se to neodrazí na zdravotním stavu našeho pacienta“.


Vánoční menu – nealko pivo? Proč ne!
Vyhlášená kuchyně českokrumlovské nemocnice bude na Štědrý den servírovat k obědu rybí polévku, dušeného kapra na kmíně a bramborový salát či kaši. K večeři se bude podávat šunkový aspik případně sýrový dort. Pro zpestření bude pacientům nabídnuto vychlazené nealkoholické pivo.


Nemocnice
A co pod stromečkem najde českokrumlovská nemocnice? Předseda představenstva nemocnice Český Krumlov Jaroslav Šíma už dárek dostal: „Tímto obrovským dárkem, ze kterého mám velikou a nefalšovanou radost, je dokončení jednání se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR o nové rámcové smlouvě o poskytování a úhradě zdravotní péče na období 5 let. Spolu s uzavřením obdobné smlouvy i s ostatními klíčovými zdravotními pojišťovnami to znamená, že pro NČK definitivně končí období nejistoty ohledně dalšího fungování nemocnice a zejména rozsahu a struktury poskytované péče“.

..:: zpět na archiv aktualit