Českokrumlovská nemocnice modernizuje chirurgii

11. února 2013

Chirurgie českokrumlovské nemocnice udělala další zásadní krok k zvýšení úrovně bezpečnosti svých pacientů. Právě dnes bude do provozu uvedena nová laparoskopická věž firmy Wolf, která se zařadí mezi nejmodernější zařízení svého druhu na operačních sálech v Jihočeském kraji.

Bezpečnost pacientů je však jedním z mnoha přínosů, které nové zařízení nabízí: "Jde o zásadní zvýšení komfortu pro operujícího. U laparoskopických výkonů je klíčový přenos obrazu z operovaného místa. Nové zařízení je v tomto ohledu na světové úrovni a to díky tříčipové HDTV kameře nebo xenonovému osvětlení " dodává MUDr. Václav Šauer, primář oddělení chirurgie. Zařízení je využitelné například pro operace žlučníku, apendixu, tříselných kýl, diagnostické operace, gynekologické a urologické operace, atd .

Nové zařízení je přínosem pro celou nemocnici: "Díky nové laparoskopické věži můžeme navýšit počty chirurgických a gynekologických operací. Navíc jde o mimořádně šetrnou metodu, kterou chceme našim pacientům nabídnout bez pořadníků a čekacích dob. I nadále tak platí, že na operaci se v českokrumlovské nemocnici nečeká. Termín výkonu se řídí přáním pacienta" dodává ředitel nemocnice Mgr. Jaroslav Šíma.

..:: zpět na archiv aktualit