Krumlovská nemocnice se připojuje k celosvětovému Týdnu respektu k porodu

21. května 2013

Českokrumlovská porodnice si v průběhu posledních let vybudovala renomé plně profesionálního pracoviště s možností alternativních porodů. V týdnu od 20. do 26. května,který byl vyhlášen světovým Týdnem respektu k porodu, si tak pouze připomeneme, že respekt k porodu je v naší porodnici na prvním místě v průběhu celého roku.

Rodinné prostředí je v malé českokrumlovské nemocnici skoro samozřejmostí. Respekt k porodu však vychází předně ze snahy lékařů českokrumlovské porodnice splnit rodičce každé možné přání. Mezi taková patří například volba, zda rodička podstoupí klystýr, holení nebo nástřih hráze.

Rovněž poloha při porodu je čistě volbou rodičky a to včetně možnosti porodu do vody. Součástí porodnice je i diskrétní zóna s velkou postelí, kde v případě zájmu probíhá porod bez přímé účasti lékaře. Rodička zde svobodně volí, zda bude rodit s dulou nebo s porodní asistentkou. Lékař je však vždy připraven přímo na oddělení pro případ komplikací a u porodu asistuje pouze v konečné fázi. Primář gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Jan Shon k tomu dodává: „Rodičkám se snažíme dávat co nejméně léků. Pokud je léky nutné podat, je to vždy se souhlasem rodičky“.

Maminka má ihned po porodu kontakt s miminkem. Otec je přirozeně také u porodu a to i v případě porodu císařským řezem.

..:: zpět na archiv aktualit