Vánoce v českokrumlovské nemocnici? Stromečky, dárky a horký punč

16. prosince 2013

Horkým punčem si letos připijí pacienti českokrumlovské nemocnice na Štědrý den. Ježíšek bude zároveň netrpělivě čekat na první miminka narozená 24.12.2013. Rodiče prvního chlapečka a holčičky si odnesou mnohatisícové dárky.


Nadílka začíná už nad ránem v porodnici
Pravděpodobně už brzo ráno bude Ježíšek nadělovat v porodnici. První chlapeček a holčička narození v porodnici NEMCK na Štědrý den dostanou jako dárek od českokrumlovské nemocnice dárkový poukaz na 5.000,- Kč. „Letos jdeme raději cestou poukazu, protože například nákup plínek v této hodnotě se téměř nevejde do auta“ dodává ředitel nemocnice Jaroslav Šíma.


Stromek z CHKO Blanský les v každém pokoji
I letos jsme navázali na úspěšnou spolupráci se společností Lesy ČR a v každém pokoji, kde zůstane náš pacient i přes svátky, bude vonět pravý vánoční stromeček z CHKO Blanský les. „Pro nás je to každý rok velká radost. Obzvlášť když víme, že uděláme veseleji na Štědrý den právě v nemocnici“ dodává lesní správce Radek Kordač.


Horký punč – bez alkoholu
Štědrovečerní večeře bude letos pestřejší o horký punč s vůní skořice: „Když jsem to uslyšel poprvé, trochu jsem se lekl, ale pokud bude punč bez alkoholu, nemám z medicínského pohledu výhrad“ dodává MUDr. Jindřich Florián. Zároveň platí, že o svátečních dnech budou u pacientů, kterým to dovolí zdravotní stav, zcela neomezené návštěvní hodiny.


Multivitaminy pro klienty pojišťovny Ministerstva vnitra ČR
Multivitaminy čekají na ty klienty pojišťovny MV ČR, kteří si o Vánocích vyzvednou recept v nemocniční lékárně. Netřeba připomínat, že návštěvou lékárny se prodlužuje doba bezplatného parkování v areálu nemocnice na 3 hodiny.


I nemocnice dostala dárek
Nemocnice už letos dárek dostala: „ Pro nás jako nemocnici je nejlepším dárkem vyrovnané hospodaření, kterého jsme i letos dosáhli. Bez podpory Jihočeského kraje by byly Vánoce méně veselé. Poděkování patří určitě i všem zaměstnancům nemocnice“ doplňuje Jaroslav Šíma.

..:: zpět na archiv aktualit