Oblíbená lékárna opět v provozu

7. června 2011

Po krátké pauze, která byla vynucena rekonstrukcí stávajících prostor lékárny, se druhé květnové pondělí pro veřejnost otevřela „staronová“ nemocniční lékárna. Lékárna je otevřena každý pracovní den v době od 7.30 do 16.30 hod. Zákazníci lékárny mají parkování v areálu nemocnice zdarma.

Sortiment nemocniční lékárny tvoří léky na lékařský předpis, volně prodejné léky, léčebná kosmetika, kojenecké výživa, bylinné čaje a potravinové doplňky. Na otázku kvality a výhod nabízených služeb odpovídá vedoucí českokrumlovské nemocniční lékárny PharmDr. Jaroslav Prokopius. „Naším cílem je spokojený zákazník, proto nabízíme velice široký sortiment léků na lékařský předpis. V drtivé většině případů je lékařem předepsaný lék pacientovi vydán okamžitě. Opravdu jen výjimečně musíme léky doobjednat“.

Krajem založená nemocnice nabízí ve své lékárně zákazníkům nejlepší ceny v místě: „V porovnání s konkurencí se u nás za léky doplácí mnohem nižší ceny“ dodává Prokopius. A tímto výčet výhod nekončí. Českokrumlovská nemocniční lékárna nabízí svým klientům možnost využití výhod zákaznické lékové karty. Díky této kartě mohou zákazníci získat slevu (na doplatky za předepsané léky, ale i na volný prodej) ve výši 7,5 procenta. Výhody používání zákaznické lékové karty nejsou však jenom finanční. „Pokud zákazník souhlasí, budou se mu na kartu načítat všechny léky, které kdy bral. To nám umožní mu lépe vysvětlit užívání volně prodejných léků, které si nakupuje sám, s tím, že nemusí být jejich účinky plně v souladu s těmi předepsanými, či doporučit vhodné kombinace“, dodává PharmDr. Prokopius. Výdej léků tak bude každému zákazníkovi ušit „na míru“.

..:: zpět na archiv aktualit